تبلیغات
مجله خبری سلامت - خواص عسل کنار (عسل سدر)

نویسندگان

تبلیغات

چشمخانه کلینیک مسیر زیبایی کلینیک تخصصی دندانپزشکی دیبا ساج دکتر عارفی

خواص عسل کنار (عسل سدر)

نویسنده : abdolnabi solimani    |   تاریخ : یکشنبه شانزدهم اردیبهشت 1397 04:46 بعد از ظهر

خواص عسل کنار بیش از آن است که در یک مقاله بررسی کنیم اما بصورت اجمالی برخی از فواید عسل کنار برای مشکلات ...

خواص عسل کنار بیش از آن است که در یک مقاله بررسی کنیم اما بصورت اجمالی برخی از فواید عسل کنار برای مشکلات کبدی، زخم معده و … را بررسی خواهیم کرد. با وجود اینکه سنت‌ها و تحقیقات علمی از خواص عسل کنار صحبت می‌کنند، حتی در جهان عرب نیز شک زیادی نسبت به عسل کنار وجود دارد. می‌گویند از عسل کنار در جادوگری و افسونگری و دیگر روش‌های درمانی استفاده می‌شده است.

با این حال در همین فرهنگ‌ها اشاره می‌شود که صدها سال پیش عسل کنار برای تشکر و اعلام وفاداری به عنوان هدیه‌ای به پادشاهان و شاهزادگان تقدیم می‌شد. در هند از عسل کنار برای درمان بیماری‌های مرتبط با چشم و بهبود بینایی استفاده می‌شود.

شخصی به زیبایی گفته است که «هر قطره عسل جرقه‌ای از زندگی را درون خود نهفته دارد». چنین چیزی برای انواع مختلف عسل صادق است. زمانی که انواع خاصی از عسل را در نظر بیاوریم، برای مثال عسل کتیرا، گون یا کنار که در ترکیب‌شان متفاوت‌اند و آنتی‌اکسیدان، فلزات یا اکسید منیزیم متفاوتی دارند، می‌توانیم با اطمینان بگوییم که نه تنها می‌توانند باعث ادامه‌ی حیات شوند بلکه قدرت بهبود آن را نیز در خود دارند.


خواص عسل کنار

سال‌ها است که جهان پزشکی در حال تحقیق روی ترکیبات طبیعی مختلفی است که کره‌ی زمین در اختیارمان قرار داده است و عسل در بین این ترکیبات اعتبار بسیار خوبی به عنوان یک دارو کسب کرده است. فقط باید بدانیم برای چه بیماری‌هایی، در چه خلوص و ترکیبی باید از عسل استفاده کنیم. بقیه‌ی کار بر عهده‌ بدنمان خواهد بود.

بعضی از انواع عسل ۷۵ الی ۱۵۰ میلی‌گرم ویتامین ث به ازای ۱۰۰ گرم و بعضی دیگر کمتر از ۵ میلی‌گرم ویتامین ث به ازای هر ۱۰۰ گرم دارند. یافته‌های تحقیقاتی نشان می‌دهند عسل‌های تیره‌تر خواص آنتی‌اکسیدانی بیشتری دارند. در محیط آزمایشگاهی، فعالیت آنتی‌اکسیدانی عسل کنار صعودی، شدت زیادی داشت.

در تحقیقی با نام «تضعیف فشار اکسایشی ناشی از CCI4 و مسمومیت هپاتونفرو با استفاده از عسل کنار صعودی در موش‌ها» که در سال ۲۰۱۳ در مجله‌ی «درمان‌های مکمل و جایگزین بر اساس شواهد» و توسط محمد الیحیا، رمزی موتانا، منصور السعید و دیگر همکارانشان منتشر شد، عسل کنار مورد بررسی قرار گرفت تا فعالیت آنتی‌اکسیدانی و محتویات فاونیک و فلاونوئید آن تشخیص داده شود.
این تحقیق انجام شد تا اثرات احتمالی محافظتی عسل کنار صعودی (SSH) روی فشار اکسیدانی ناشی از کربن تتراکلراید (CCl4) و آسیب کبد و کلیه در موش‌ها بررسی شود. فعالیت محافظتی هپاتونرال این عسل نیز مورد بررسی قرار گرفت.


نتایج تحقیق درباره خواص عسل کنار

-عسل از آسیب رسیدن به کبد و کلیه جلوگیری کرد.

-در آزمایش‌های مربوط به DPPH  و β-carotene-linoleic acid  فعالیت آنتی‌اکسیدانی شدیدی از خود نشان داد و حاوی ترکیبات فنولیک بود.

-در آزمایش‌های خارج از ارگانیسم باعث بازیابی سلول‌های کبدی در مقابل مسمومیت ۲′ و ۷′ دی‌کلروفلورسئین شد.


تأثیرات آنتی‌بیوتیکی عسل کنار

تمام عفونت‌ها توسط میکروارگانیسم‌هایی همچون باکتری‌ها و قارچ‌ها رخ می‌دهند. این روزها همه‌مان می‌دانیم MRSA ها یا MSSA ها چیستند. سوپرمیکروب‌هایی که به آنتی‌بیوتیک مقاوم‌اند و حتی اسم‌شان نیز ترسناک است. و میکروب‌های زیادی از این نوع وجود دارند. در عفونت‌های سینوسی، عفونت‌های پوستی یا دیگر انواع عفونت‌ها با این میکروب‌ها مبارزه می‌کنیم. عسل تأثیر خود در مبارزه با این میکروب‌ها را ثابت کرده است.

امروزه ملتهب شدن سینوس شبیه به سرما خوردن است. افراد به استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها برای درمان عفونت‌های سینوسی عادت دارند اما تحقیقات اخیر درباره خواص عسل کنار نشان می‌دهند این عسل به طرز مؤثری باکتری مسئول عفونت‌های تنفسی، استافیلوکوکوس اورئوس، را می‌کشد.

در دسامبر ۲۰۰۸ مجله‌ی HospiMedica International مقاله‌ای با نام «ریشه‌کن شدن ورم مزمن سینوسی توسط عسل» منتشر کرد. نتایج این تحقیق را در ادامه بخوانید.


درمان بیماری های مختلف

اتحادیه‌ی زنبورداران عرب در ششمین کنفرانس بین‌المللی‌شان به تحقیقی که در دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه عدن انجام شده است اشاره کردند. در این تحقیق چهار نوع از عسل‌های یمن (سیدر، سومور، غساس و رنج) در بسته‌شدن آبسه‌های پستان و باسن مورد بررسی قرار گرفتند.

نتایج نشان دادند هنگام استفاده از این عسل‌ها تفاوت چشم‌گیری در زمان بسته‌شدن آبسه‌های باسن به وجود می‌آید. این دوره هنگام استفاده از عسل کنار کوتاه‌تر (۸ روز) و با دیگر انواع عسل‌ها طولانی‌تر (۱۳٫۲۵ روز) بود.

در همین کنفرانس بین‌المللی تحقیقات آزمایشگاهی دیگری مورد بررسی قرار گرفتند که توسط دپارتمان محافظت از گیاهان دانشکده‌ی کشاورزی دانشگاه صناع انجام شده‌اند. در این تحقیقات تأثیر شش عسل یمنی (سلام، سیدر وسابی، سیدر دوانی، گل، دوانی مرتع و سومور) در مبارزه با باکتری‌های بیماری‌زایی از جمله: سالمونلا، اشریشیا کلی، استافیلوکوکوس اورئوس و سودوموناس آئروژینوزا مورد بررسی قرار گرفت. تمام‌شان ویژگی‌های آنتی‌بیوتیکی از خود بروز دادند.


بهبود زخم ها با عسل کنار


ژورنال علوم کاربردی دارویی در سال ۲۰۱۳ تحقیقی با عنوان «بررسی مقایسه‌ای بافتی سه نوع عسل در فعالیت بهبودی زخم‌های موضعی در خرگوش‌ها» منتشر کرد که توسط دپارتمان داروشناسی و زیست‌شیمی دانشکده‌ی داروسازی دانشگاه زاویه لیبی انجام شده است.

در این تحقیق عسل با ترکیبات تجاری بهبود زخم مقایسه شد و نتایج این تحقیق به طور کلی این بود که از عسل می‌توان به عنوان عاملی برای بهبود موضعی زخم استفاده کرد. این تحقیق نشان داد عسل کنار فعالیت بهتری در درمان زخم نسبت به عسل آویشن دارد.


فواید عسل کنار طبیعی

عسل کنار با توجه به ترکیبات قدرتمندش به عنوان دارویی خوب برای مشکلات زیر گزارش شده است:

    مشکلات کبدی
    زخم معده
    عفونت‌های تنفسی
    بیماری‌های ناشی از سوء تغذیه
    مشکلات هاضمه و یبوست
    مشکلات بینایی
    زخم‌ها و سوختگی‌های عفونی، زخم‌های ناشی از عمل جراحی (از جمله سزارین)
    بهبود سریع بعد از زایمان
    تسهیل کردن عادت ماهانه
    در ترکیب با گیاهان دارویی دیگر می‌تواند برای بهبود صرع استفاده شود
    تقویت سیستم ایمنی بدن
    بهبود سطح سلامتی و انرژی عمومی بدن


درمان بی خوابی با عسل طبیعی


با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود مجله خبری سلامت تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.دکتر یگانه
مبارزه جهانی با گرسنگی

کودکان مبتلا به سرطان

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله خبری سلامت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
در پایان آرزوی سلامتی و شادابی برای تمامی شما عزیزان داریم.

برچسب ها:خواص عسل کنار (عسل سدر),
   |   دیدگاه ها ()

سه شنبه بیست و یکم خرداد 1398 03:44 قبل از ظهر

Thanks for a marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it, you could be a great author. I will make certain to bookmark your blog and will eventually come back sometime soon. I want to encourage you continue your great writing, have a nice weekend!
پنجشنبه بیستم اردیبهشت 1397 12:06 بعد از ظهر
دوست عزیز
کارت عالیه
انصافا با اینکه وبلاگ داری ولی کارت درسته داداش
موفق باشی
abdolnabi solimani
سبلام بسیار تشکر نظر لطفتونه موفق باشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

جستجو

تبلیغات

کلینیک لیزر شفا
تدبیر کالا
نسل زیبا

نظرسنجی

نظر شما در مورد سایت مجله خبری سلامت چیست؟

آمار وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ابزارک ها

Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net

 مجله خبری سلامت

کد رژیم غذایی

کد رژیم غذایی


ترجمه سایت به زبان های زنده دنیا
ابزار نمایش افراد آنلاین

ابزار نمایش افراد آنلاین سایت و وبلاگ

خرید فروشگاه ساز

گالری تصاویر برای بزرگ نمایی روی عکس کلیک کنید.

عنوان این بخش تغذیه